Як закрити картку банку?

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Зміст статті

closecardСьогодні я розповім вам, як закрити картку банку. Справа в тому, що незакриття або неповне закриття банківської картки нерідко призводить до утворення заборгованості, на яку починають нараховуватися штрафи, і людина, через кілька років, приходить в жах, коли вона дізнається, що він вже має величезну суму, про яку і не підозрював, що його борг проданий колекторам.

Вам буде цікаво: Що краще кредитна карта або мікрозайм.

Думаю, всі одностайно погодяться, що подібних ситуацій допускати категорично не можна, а от щоб підстрахуватися від них, необхідно всього лише правильно закрити карту в той момент, коли вже немає необхідності в її подальшому використанні. Як це зробити, як правильно закрити картку банку, кредитну або дебетову – про це далі в статті.

Багато людей помилково вважають, що якщо у карти закінчився термін дії, вона автоматично закривається. Або якщо не поміняв прострочену картку на нову, то нічого вже не діє. Або якщо, припустимо, заблокував свою картку після втрати або по якійсь іншій причині. Або якщо по карті не проводити ніяких операцій. Або якщо, наприклад, людина звільнилася з підприємства, то його зарплатна картка автоматично закривається. Все це омани! Причому, я навів тільки найпоширеніші приклади таких помилок, насправді їх набагато більше.

Вам буде цікаво: Як відкрити віртуальну кредитну картку

Дуже важливо знати наступне: будь-яка банківська карта – це лише шматок пластику, свого роду ключ, який забезпечує доступ до відкритого в банку рахунку. І якщо цей ключ загублений, поламався, став недійсним, заблокований або будь-який інший варіант – все одно залишається діяти! Просто клієнт втрачає до нього доступ. Він автоматично не закривається, якщо тільки інше не передбачено договором на відкриття та обслуговування карткового рахунку. І за цим рахунком діють всі передбачені тарифи, наприклад, стягується плата за місячне/річне обслуговування і т. п. Все це дуже часто призводить до утворення простроченої заборгованості, про яку клієнт навіть не підозрює, і яка потім перетворюється в серйозні проблеми.
Тому, щоб повністю закрити карту, недостатньо її заблокувати або не отримати нову по закінченню терміну дії. У цьому випадку ви тільки втратите доступ до рахунку, але сам все так само буде функціонувати і обслуговуватися за діючими тарифами. Щоб закрити карту повністю – потрібно закрити сам банківський рахунок, до якого вона прив’язана. А це відбувається безпосередньо у відділенні банку за письмовою заявою клієнта.

Тепер давайте розглянемо, як закрити карту, якщо вона дебетова і якщо вона кредитна. Я опишу приблизний алгоритм, послідовність дій, якою необхідно керуватися.

Як закрити дебетову карту банку?

Дебетова карта – це карта, на якій не передбачено відкриття кредитного ліміту. Однак, навіть на ній все одно може утворитися т. н. технічний овердрафт, на який, як правило, нараховуються просто величезні відсотки і штрафи, навіть більше, ніж за кредитними картками. До дебетовим відносяться, наприклад, зарплатні картки, студентські, пенсійні, соціальні, картки для отримання відсотків за депозитами і т. д. загалом, будь-яка карта, на якій не встановлено кредитний ліміт, є дебетовою. Як закрити дебетову карту? Для цього потрібно пройти наступні кроки.

Крок 1. Відключити всі платні послуги по карті. Якщо до вашої карті підключені будь-які платні послуги (наприклад, СМС-інформування або що-небудь ще), то перед тим, як закрити картку, необхідно всі їх відключити, щоб протягом процедури закриття не нараховувалася ніяка плата.

Крок 2. Зняти всі гроші з картки під нуль, аж до копійок. Справа в тому, що рахунок у банку не можна закрити, якщо на ньому є якийсь залишок. При цьому потрібно врахувати, що якщо за обслуговування карти стягується якась плата, то цю суму необхідно залишити на рахунку – вона спишеться автоматично при закритті.

Наприклад: у вас на карті залишок – 1000 ден. од. А щомісячна плата за обслуговування рахунку становить 50 ден. од. і знімається в останній день місяця. Ви хочете закрити картку в середині місяця, значить, вам необхідно зняти з неї 950 ден. од. і залишити 50 ден. од. за обслуговування – вони спишуться з рахунку при його закритті.

Точно розрахувати суму зняття в складних ситуаціях вам повинні допомогти операціоністи в банку. У будь-якому випадку, зняття потрібно проводити через термінал банку, оскільки банкомати не видадуть дрібні купюри і копійки, а зняти необхідно під нуль.

Крок 3. Здати картку в банк. Всі картки є власністю банку (про що навіть вказується на їх зворотному боці). Тому при закритті карти після обнулення залишку її необхідно повернути операціоністу банку, який повинен знищити її (розрізати) у вашій присутності. У ряді банків здача карти при закритті носить рекомендаційний, а не обов’язковий характер.

Крок 4. Написати в банк заяву на закриття рахунку. Форму такої заяви дасть вам обслуговуючий операціоніст, можливо навіть воно автоматично буде заповнений і роздруковано, вам залишиться тільки підписати. В окремих випадках заява на закриття рахунку можна подати через систему інтернет-банкінг (якщо там передбачена така функція).

Крок 5. Отримати повідомлення про закриття рахунку. Далі банк повинен провести процедуру закриття рахунку. Картковий рахунок зазвичай закривається тільки через певну кількість днів після написання заяви (кількість днів зазначено в умовах договору) – цей період банк чекає, щоб не відбулося додаткове списання коштів у результаті раніше здійснених транзакцій. Коли рахунок закрито, клієнту видається повідомлення про закриття з печаткою і підписом банку. Це може бути як окремий документ, так і відривна частина написаного заяви.

Все, з моменту отримання повідомлення про закриття рахунку, можете бути впевнені в тому, що карта закрита, і більше вам з нею нічого не нараховуватиметься.

Як закрити кредитну картку банку?

Кредитна карта – це карта, на якій встановлено кредитний ліміт. Якщо він встановлений – карта є кредитною, незалежно від того, користувався цим лімітом людина чи ні. Кредитні картки «небезпечніший», ніж дебетові, і таять в собі більше «прихованих загроз», навіть якщо просто пролежівают вдома на полиці, тому якщо мапу вам просто «подарували» в банку, як це часто буває, а вона вам не потрібна – краще відразу ж, негайно її закрити. Розглянемо, як закрити кредитну картку.

Крок 1. Відключити всі платні послуги. так само, процедура закриття карти починається з відключення всіх платних послуг, якщо такі підключені.

Крок 2. Погасити всю заборгованість або зняти з картки власні кошти під нуль. Якщо на кредитній карті використаний кредитний ліміт, потрібно погасити точну суму заборгованості, причому, з урахуванням нарахованих відсотків на день закриття і додаткових комісій, якщо такі присутні.

Наприклад, на карті використаний кредитний ліміт у розмірі 1000 ден. од., на залишок заборгованості нараховуються відсотки з розрахунку 50% річних, нарахування відсотків відбувається за кожний повний день використання кредиту. Комісія за щомісячне обслуговування карти становить 20 ден. од. Ви хочете закрити картку банку 10 числа місяця. Значить, потрібно внести на рахунок 1000 (борг) + (1000 * 50% * 9 днів)/(100% * 365 днів) (відсотки за 9 днів місяця) + 20 (комісія) = 1032,33 ден. од. Саме з копійками, точно під розрахунок.

Якщо ж кредитний ліміт не використаний, а на рахунку є власні кошти, потрібно зняти їх під нуль (приклад розрахунку наведений вище, щодо дебетової картки). У будь-якому випадку, точну суму внеску вам повинен допомогти підрахувати обслуговуючий операціоніст банку, як правило, вона вираховується автоматично банківськими програмами. Ваше завдання – перевірити розрахунки, порівняти їх з тарифами, щоб банк не нарахував вам що-небудь зайве.

Крок 3. Заблокувати картку і здати її в банк. Далі необхідно повернути саму карту операціоністу банку для її знищення. Оскільки кредитна карта, і може бути використана недобросовісним працівником банку, навіть якщо поточний залишок на ній дорівнює нулю, щоб напевно виключити таку можливість, саму карту необхідно заблокувати, наприклад, по дзвінку до call-центру (безкоштовний цілодобовий телефон завжди вказаний на зворотній стороні картки). Зателефонуйте, представтеся, дайте відповідь на питання оператора, які дозволять ідентифікувати вас, назвіть кодове слово і попросіть заблокувати карту назавжди як непотрібну. Після цього віддайте її операціоністу банку, який повинен розрізати карту на частини у вашій присутності. Якщо ви не заблокуєте карту, то будь-яка людина, що отримав доступ до її даними (наприклад, співробітник банку), зможе використовувати її кредитний ліміт, навіть якщо карта буде фізично розрізана, знищена, наприклад, розплатившись карткою в інтернеті.

Крок 4. Написати заяву на закриття карткового рахунку. Як ви пам’ятаєте, щоб закрити карту банку, найголовніше – закрити рахунок, до якого вона забезпечує доступ. Попросіть у обслуговуючого операціоніста заяву на закриття свого карткового рахунку і підпишіть його, або оформіть заяву в системі інтернет-банкінг.

Крок 5. Отримати повідомлення про закриття рахунку. Після проведення процедури закриття, банк зобов’язаний видати вам повідомлення про закриття рахунку з друком і підписом. Це і є документ, що підтверджує закриття.

Крок 6. Отримати довідку про відсутність заборгованості по кредиту. Або по конкретній кредитній карті, якщо у вас в цьому банку є інші діючі кредити. Взагалі, цей крок не є обов’язковим, тим більше, що видача таких довідок – платна послуга. Але я б назвав його бажаним, рекомендованим. Наявність такої довідки в сукупності з повідомленням про закриття карткового рахунку з кредитним лімітом вже на 100% буде гарантувати, що після цього будь-які можливі нарахування заборгованості не мають під собою жодних правових підстав. Тому, особливо, якщо ви активно користувалися кредитним лімітом, щоб правильно закрити кредитну картку, настійно рекомендую отримати таку довідку і не втрачати її.

Тепер ви знаєте, як правильно закрити кредитну і дебетову картку банку. Сподіваюся, що ця інформація буде вам корисна, прийміть її до відома. Ну а якщо у вас залишилися якісь питання – задавайте їх у коментарях або на форумі – я завжди оперативно відповідаю.