Чому можуть відмовити у видачі кредиту?

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (3 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Зміст статті
На жаль, не всі громадяни вчасно повертають кредити. Деякі зовсім стають «проблемними боржниками» і банк не може повернути гроші роками. Саме тому отримати кредит стало не так просто, як кілька років тому. Банки стали дорожити своєю репутацією і не ризикувати зайвий раз, вважаючи за краще вибирати більш надійних позичальників. Найприкріше для охочого отримати гроші під відсоток в тому, що співробітник банку має право не пояснювати причину відмови. Нижче будуть розглянуті найбільш популярні причини, по яким позичальнику відмовляють у грошах.

Зарплата
Чим нижча платоспроможність клієнта – тим менше у нього шансів отримати кредит. Хоча все залежить від співвідношення суми отриманих коштів та розміру зарплати. Приміром, навіть у солідному банку двірник або чорнороб може отримати невеликий споживчий кредит на купівлю мобільного телефону або інший недорогий побутової техніки. Так чи інакше, робота у людини є і банк прогнозує, що невелику суму він все ж виплатить. А ось отримати кредит більш ніж на 500 тис. рублів вдасться хіба що топ-менеджерам солідних компаній або успішним бізнесменам.
Існує у банків негласне правило, згідно з яким щомісячні внески на погашення боргу не повинні перевищувати 40% від зарплати позичальника. Цей показник може бути нижче для сімейних людей з дітьми, так як у них більше непередбачених витрат. Також до уваги береться кількість взятих раніше кредитів в інших банках. Тому не варто дивуватися, якщо майже погашений кредит на покупку ноутбука став причиною відмови у видачі нової суми на покупку машини. Можливо, варто швидше погасити старий кредит і знову спробувати подати заявку.

Чорні списки
У більшості банків є «чорні списки». У них вносяться люди, які раніше мали проблеми з виплатами кредитів. При цьому навіть не обов’язково бути злісним неплатником. Достатньо пару раз на кілька днів прострочити виплату і можна тут же опинитися в подібному списку.
Також потрапити в список можна за зовсім непередбачених причин. Наприклад, помилково клієнт отримав більш велику суму. І вирішив про це промовчати. Зрозуміло, помилка спливе на стадії погашення кредиту або через деякий час. Якщо позичальникові довелося нагадувати про «безпідставне збагачення», то він цілком може бути занесений банком в список небажаних клієнтів.

Зовнішні ознаки
Ці ознаки зазвичай оцінюються співробітником банку при видачі кредиту. Тобто, просто кажучи, дивляться на зовнішній вигляд позичальника. Якщо від нього тхне алкоголем, є підозрілі татуювання, він явно нервує, то шанс отримати кредит різко знижуються. Звичайно, людина може бути з похмілля після свята або просто хворий і нервозний, але це все одно може бути прийнято за неблагонадійний фактор.

Анкетні дані
Рішення про те, надати кредит чи ні, також ґрунтується на анкеті, яку заповнює потенційний позичальник. Приміром, якщо чоловік в розлученні і у нього після шлюбу залишилися діти, які проживають разом з колишньою дружиною, то це означає, що він сплачує аліменти. Тобто вже можна зменшувати його шанси на отримання кредиту.
Також можуть бути і зовсім несподівані пункти, які на повному серйозі розглядаються банком. Наприклад, захоплення позичальника. Якщо він вказує в якості хобі якийсь з екстремальних видів спорту, то це збільшує ступінь ризику для банку. Адже позичальник може отримати інвалідність або зовсім померти за свого небезпечного хобі. Само собою, кредит тоді він не виплатить.

Політика банку
Деякі банки взагалі керуються своєю політикою при видачі кредитів. Наприклад, вони можуть майже завжди відмовляти людям, молодше 20 років. А все тому, що статистика непогашених кредитів цього банку говорить про те, що більшість неплатників як раз і відносяться до наймолодшої категорії.

 • Оксана Литовченко

  У кожного з нас бувають скрутні ситуації, які пов’язані з фінансовою стороною. Ось і мене не оминуло таке становище! Я родом з Донецька, всі ми знаємо про бойови дії, які відбуваються на території Донбасу і грошовим перебоем! Тому довелося продати квартиру в рідному місті і переїхати до Львова, при цьому не вистачало певної суми грошей. Звернулася в ОЩАДББАНК, розглянули мою заявку дуже швидко і пішли до мене на зустріч, дали кредит на дуже вигідних умовах з мінімальною комісією, обслуговуючий персонал дуже приязно до мене поставився! При всьому цьому це єдиний банк, який так себе повів у моїй ситуації ( інші банки давали позику з великими відсотками, або ж під заставу нерухомості). Завдяки ОЩАДБАНКУ, я і моя сім’я уникли грошового кризи! Величезне Вам спасибі!

  • Микола Сірий

   Я теж родом з Донбасу, розумію вашу ситуацію, рік навчався в Донецьку в університеті, теж через бойові дії довелось виїхати на підконтрольну нашій армії територію. Зараз я оформлений як переселенець, чи є для нас якісь особливі умови надання кредитів?

   • Tasha

    Микола, спробуйте зв’язатися з організацією «Донбас SOS». Напевно, вони Вам дадуть відповідь та посприяють у вирішенні проблеми. На скільки мені відомо, то деякі банки запроваджували іпотечні кредити, а от, щоб держава запроваджувала подібні програми я не чула.

 • Николай Медвецкий

  Так, не кожен може отримати кредит у банку. У мене була подібна історія, прийшовши в банк за кредитом на гроші, малі, мені все одно було відмовлено. Проблеа полягала в тому, що на той час я не працював. Кредит я тоді не отримав, але рахую що це правильно. Чим би я віддав?

 • Анатолій

  Я взагалі така людина, яка не любить брати кредити, але по тій причині, що їх потім треба віддавати) А якщо серйозно років зо 5 тому дуже потрібні були гроші на купівлю житла, і мені пропонували взяти кредит у «зеленій» валюті. Добре що я все ж таки взяв кредит у національній валюті, бо мабуть до кінця свого життя б не розплатився якби взяв у доларах..

  • Дарья Дарья

   Це дійсно так. В мене була така помилка. Брала кредит у доларах, а курс потім різко підскочив. І прийшлось сплатити у тричі більше. І нікому нічого не доведеш, бо сама винна в цьому.

 • Karina Golub

  Важлива кредитна історія. Вона має бути успішною. Інакше отримати кредит буде отримати досить складно і тут навіть не допоможуть зарплати. зв’язки чи ще щось. Адже, для банк ніколи не зробить собі на шкоду. Це їх гроші.

 • Artem Koropchenko

  Так, в наш час просто так кредит не отримаєш. І я вважаю, що це правильно, тому що хтось може не подумавши взяти велику суму, а потім буде думати чим же це виплатити. Тому взяття кредиту треба гарно обдумувати і відповідати вимогам кредитора.

 • Сергій

  Не знаю, все це добре, що тут написано, я намагався взяти кредит у п’яти банках, але мені було відмовлено без пояснення причин. Я мав охайний вигляд, алкоголь зовсім не вживаю, кредити до того часу не брав, заробітна плата була на той час 8 тисяч гривень, як на мене, цього було достатньо для отримання 10 тисяч гривень кредиту, але ж ні, не все так просто. Мабуть причиною стала моя донецька прописка, але ж в правилах банка ніде не прописано, що вони можуть відмовляти у отриманні кредиту, тому що людина має прописку, яка їм не подобається.

 • Ігор

  Насправді, можливість взяти в кредит невелику суму без довідки дуже важлива, бо бувають такі ситуації, коли терміново знадобилися гроші, а позичити нема в кого. Так в мене було одного разу, коли довелося піти працювати в таксі та віддати гроші за оренду авто та працевлаштування. А в мене – копійки на руках, бо минулий роботодавець не виплатив зарплату за два місяці, тож вирішив терміново знайти іншу роботу. Обдзвонив друзів, які були винні мені, а ні в кого нема, забирати останнє з сім’ї неможна, бо треба ж їсти. У банку, певна річ, відмовили, хоча в мене там був депозит, який неможна зняти достроково! Це взагалі було щось! І відмовили саме через це, що формально потрібна довідка про доходи, якої в мене не було. Смішно та сумно, бо довелося тоді закладати телевізор в ломбард.

 • Карина

  Звісно, для кожного банку важливо, щоб людина повертала кредит, проте оціювати людину по зовнішньому вигляді або віці. Цього зовсім не розумію.Адже на час оформлення кредиту людина може бути хворою, або жінка яка бере кредит для оплати операції для рідних. Звісно вона не буде у найкращій сукні та манікюром на руках. Перш за все кредиторам потрібно оцінювати анкетні дані та зарплату.

 • Светлана

  Одного разу відмовили у кредиті через те, що чоловік був безробіним, а в нас двоє малих дітей. Довелось брати під заставу машини. В такому випадку кредит видали без жодних питань. Все добре закінчилось, гроші до установи ми повернули і ніяких проблем.

 • Анастасія

  Зараз дійсно тяжко отримати кредит. Одного разу моя подруга хотіла взяти кредит на купівлю нової квартири. Але їй відмовили. Справа була в тому що, вона була з похмілля після мого дня народження. Нажаль, їй не повірили. Тому я раджу кожному перед тим як йти в банк не планувати свят!

  • Karina Golub

   А чому їй мали повірити? Це якого не зовсім нормально та не виховано іти в такому стані в серйозні установи та вирішувати важливі питання. Вона маж бути вдячною на ній не намагалися заробити.

 • http://placeforbeatlemans.blogspot.com/ Vladimir_22

  Я переконаний, що кредити потрiбно брати лише у банках. Це, все ж таки, легальнi, повноцiннi фiнансовi установи, якi, на жаль, зараз переживають не найкращi часи. Брати в борг, користуючись сумнiвними конторами — невиправданий ризик.

 • Ірина Рурак

  Через протермінованість у два дні мені наклали штраф 1,7% на всю суму. Я тепер також у чорному списку. Так що треба сплачувати вчасно, бо ваші обставини нікого не хвилюють, тим паче такі установи.

 • Serg Tikhonov

  Прочитавши всі правила видачі кредиту та його сплати, склалась думка що будь-який банк не вибачає помилку, навіть найменшу, завжди відносився обережно до таких процесів, раджу, при оформленню кредиту, уважно читати умови ну і звичайно сплатити його вчасно і все буде добре.

 • Татьяна С

  На мою думку, кредити треба давати тільки надійним позичальникам. Пару років назад, кредити давали всім, кредитні картки навязували, давали всім підряд, чи працює позичальник, чи не працює. А потім шукали родичів і правдами і неправдами заставляли їх виплачувати ці кредити і часто вони були зовсім немаленькі.

 • Dzenna

  З одного боку, дійсно, кредит отримати важко. Треба мати бездоганну кредитну історію. З іншого боку, часом дивуюся халатності банківських службовців. Мені в офіс часто телефонують з банків (я працюю у відділ кадрів) і просять до телефону людей, які назвалися нашими працівниками, взяли кредит і не гасять його, хоча такі люди у нас ніколи не працювали.

 • Valentina Nikolaeva

  У житті бувають різні випадки і потрібні терміново гроші, позичити ні в кого і дуже зручні кредити без довідки про доходи. Ось тільки не завжди зрозуміло з поручителем, чому їх не перевіряють. Так було у мене: мені приходили смс кожен день, дзвонили і говорили, щоб мій знайомий повернув гроші банку. Сума була близько 500 грн. Цю людину я не знаю, їли через шість місяців домоглася через головний офіс, щоб мене перестали турбувати і перевіряли номери телефонів перш ніж давати кредит.

 • Дарья Дарья

  В мене таких проблем не було. Двічі брала кредит в банку і обидва рази мені не відмовили. На той час я навіть працювала не офіційно. Та зараз багато людей, які працюють не офіційно. Все сплатила навіть раніше, ніж треба було.

 • Игорь

  Відмова від видачі кредиту за зовнішними ознаками — діло тонке. Не думаю, що співробітники банку всі висококласні психологи і можуть точно визначити ненадійного позичальника.

 • Юля

  Так, зараз все дивляться на твій рівень доходів, той що офіційний, а от відмовляють тим, хто офіціально отримує мінімальну зарплатню, а хоче придбати дорогу річь для розваг. Ось так)

 • Dzenna

  А от у мене в банку пенсійна картка, і я жодного разу не користувалася кредитом. В той же час мені постійно телефонують менеджери банку і самі пропонують оформити кредит на привабливих умовах. Але ж вони не знають моєї кредитної історіїї, бо її просто нема. І пенсія в мене маленька. Значить, чимось ще вони керуються.

 • Charles Queence

  QUEEN КРЕДИТНА COMPANY (queenceloan@gmail.com) Повідомляє все заявник кредиту. Це добре відомий кредит компанія із Сполученого Королівства допомогла тисячам людей з різних країн. Ця компанія отримала нагороду з найбільш чудових кредитних мурах від компанії кредиту 2015 року, щомісяця мінімум 17 і 25 клієнтів надати кредит, і вони були сьогодні з хорошими інвестиціями, якщо ця компанія надає вам кредит, ви повинні використовувати Половина кредит в інвестиції. Вам буде надано кредит, якщо ви в цьому QUEEN КРЕДИТУВАННЯ ПІДПРИЄМНИЦТВА queenceloan@gmail.com, Ви шукаєте бізнес-кредит? Кредити, позики консолідації заборгованості, незабезпечені кредити, венчурний капітал і т.д. Або ви втратили кредит в банку або обдурите не зізнається яким позичкова компанією виклику? , Ми приватні кредитори, кредити компаніям і приватним особам за низькою ставкою 2% і клієнтів для наших клієнтів кращий сервіс електронної пошти; Queenceloan@gmail.com