Як правильно розпрощатися з кредитним автомобілем

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Зміст статті

Бажання продати куплений в кредит автомобіль може наступити або через фінансові негаразди, або просто тому, що він набрид власнику.

У будь-якому випадку головне правило при продажу кредитного авто — інформування про свої наміри банку-кредитора, в заставі у якого знаходиться автомобіль, пишуть кредитні компанії. Банк може і відмовити у продажу: в кожному випадку рішення приймається індивідуально, так як єдиний механізм продажу заставленого автотранспорту поки що не розроблено.

Ми визначаємо процедуру продажу — зокрема, куди будуть зараховані кошти та в який момент буде повернутий паспорт транспортного засобу», — розповів виданню начальник управління організації роздрібних послуг банку.

Способів продажу кредитного авто за великим рахунком всього два. У першому випадку позичальник самостійно знаходить покупця на автомобіль і звертається з відповідною заявою до банку. У другому випадку автомобіль переходить у власність заставодержателя, тобто повертається в банк, який передає його на реалізацію в автосалон.

Самостійний пошук покупця

«Угода проходить в банку. Клієнт разом з покупцем приходить в банк, покупець вносить на депозит грошові кошти. В цей же день оформляється вся документація, проводиться погашення кредитного договору, складається акт прийому-передачі ПТС новому власнику», — розповів газеті віце-президент і начальник управління автокредитування ВТБ4 Олексій Токарєв.

Однак виручених від продажу автомобіля коштів може і не вистачити на погашення кредиту — з цією проблемою в першу чергу ризикують зіткнутися ті, хто оформляв кредит з мінімальним початковим внеском на покупку нового автомобіля. У такому разі банк приймає рішення про те, як буде здійснюватися подальше кредитування. Не виключено, що для забезпечення нового кредиту потрібно надати в заставу інше майно.

Продаж через банк

Якщо ж знайти покупця на автомобіль не вдається, то можна домовитися з банком про її викуп. Як правило, кредитори йдуть на викуп у тому випадку, коли позичальник виявляється не в змозі розплатитися по кредиту за автомобіль, так як для банку ця схема продажу є менш зручною.

При продажу заставного авто через банк позичальник у письмовій формі доручає банку від свого імені укласти договір з автосалоном та провести торги, на яких буде реалізований автомобіль. Виручені від продажу кошти будуть спрямовані на погашення кредиту. Залишок (при його наявності) зарахують на рахунок позичальника.

Також не виключений варіант, при якому повне дострокове погашення кредиту здійснюється відразу після передачі автомобіля на реалізацію в салон. В такому випадку салон направляє у банк гарантійного листа, в якому він заявляє про готовність взяти авто на комісію і погасити кредит колишнього власника протягом 10 робочих днів.

Потім ПТС автомобіля передається в салон, а після продажу транспортного засобу залишок засобів також зараховується на рахунок клієнта. З обліку в поліції автомобіль знімається за рахунок позичальника.

Страховка

Принцип взаємовідносин позичальника та страховика при продажу кредитного автомобіля і розірвання договору страхування той же — всі дії повинні бути узгоджені з банком-заставодержателем.

Щоб отримати кошти за неистекший період страхування, страхову компанію треба буде надати офіційний лист з банку, що підтверджує його згоду на проведення операції.

Вам буде цікаво:
Стаття про кредити на будівництво та як отримати кредит готівкою в ощадбанку.